Kaip į klausimus apie pašaukimą atsakyčiau pats?
Kaip sekasi atsakinėti į klausimus? Ar supratai ką nors apie save, ar radai pašaukimą? O gal užstrigai ties kuriuo nos vienu klausimu ir nežinai ką rašyti?
Aš iškėliau iššūkį – jei mano straipsniu bus pasidalinta 100 kartų kartų, tai aš pats atsakysiu į visus klausimus. Kadangi buvo pasidalinta 1000 kartų, tai man nelieka nieko kito, kaip tik pasidalinti savo atsakymais su Tavimi.
Įkvėpimo šaltinis
Tikiuosi šie atsakymai neišmuš Tavęs iš Tavo vėžių ir taps įkvėpimo šaltiniu tam atvejui, jeigu nežinosi ką rašyti vienu ar kitu klausimu.
Turėk omenyje, kad aš atsakymus parašiau per vieną savaitę, o tai yra pakankamai trumpas laiko tarpas. Taigi, atsakymai bus trumpi ir glausti. Taip pat, aš jau esu atsakęs į visus šiuos klausimus anksčiau, taigi kai kur jie jau sukonkretinti. Be to, žinojimas, kad visa tai atsidurs internete kartais sutrukdo parašyti nuoširdžiai.
Tu gali išsiplėsti kur kas daugiau, neribok savęs – kiek rašosi tiek. Į kai kuriuos klausimus galima po gerą A4 prirašyti.
Tavo atsakymai gali būti kur kas labiau migloti. Jeigu galvoje vien tik abstrakcijos ir nieko konkretaus – rašyk abstrakcijas. Paskui susikonkretinsi.
Tavo atsakymai turėtų būti kur kas nuoširdesni – niekada nieko nuo savęs nereikia slėpti.
Ir atsakymus reikia išgirsti, o ne išmąstyti. Logiškas išvadas darysi jau po to, kai į klausimą bus atsakytą, o ne prieš tai.
Gero skaitymo!
{Beje, peržiūrinėdmas šį straipsnį praėjus dviems metams po jo paskelbimo pridėjau keletą įžvalgų gražiuose riestiniuose skliaustuose.}
Baziniai klausimai
1. Ko aš noriu iš gyvenimo? Ar tai mano asmeninė laimė? Ar tai daryti gerą žmonėms? Ar tai sukurti šeimą ir užauginti vaikus? Ar tai ką nors sukurti, palikti po savęs, išreikšti save? Pinigai? Pinigai kaip lopeta ir grėblys – tai įrankis tikslams siekti, galbūt jų prireiks pakeliui.
Aš labiausiai už viską noriu ką nors palikti po savęs, ką nors sukurti. Ar tai būtų parašyta ir išleista knyga, ar sukurta mokslinė teorija, koks nors naujas metodas. Noriu nors kiek nors patobulinti mane supantį pasaulį.
2. Ką aš norėčiau pasakyti apie save? Kas aš? Jei rašai – rašytojas, jei lipi į kalnus – alpinistas, jei kolekcionuoji pašto ženklus – filatelistas, jei skaitai knygas – knygų mėgėjas. Kaip norėčiau atsakyti į klausimą „Ką Tu veiki gyvenime?“
Aš esu analitikas. Man patinka tirti ir analizuoti kaip veikia vienas ar kitas dalykas, būtų tai žmonių santykis su pinigais ekonomikoje ar esminiai pasaulį valdantys dėsniai.
3. Kas man yra sėkmė? Kada aš džiaugiuosi, kad man pasisekė? Kokius žmones laikau sėkmingais?
Sėkmė – tai atradimo ir pažinimo džiaugsmas. Sėkmė – tai kūrybos pripažinimas. Kai man pavyksta ką nors naujo sužinoti arba sukurti būnu labai laimingas, o kai tai yra teigiamai įvertinama ar pritaikoma – džiaugiuosi dvigubai. Aš labai gerbiu tuos žmones, kurie patys, vedami vidinio noro pažinti ar sukurti pelno žmonių pripažinimą.
4. Kokios mano vertybės? Kokiais principais remiuosi priimant sprendimus? Kuo aš tvirtai tikiu?
Mano vertybės yra tokios:
Nuoširdumas – labai nemėgstu apsimetinėti ir vaizduoti tą ko nenoriu. Pavyzdžiui, vaizduoti, kad man linksma tada, kai nelinksma. Nemėgstu dirbti darbų, kuriuose nematau prasmės. Mėgstu dirbti nuoširdžiai ir įsijausdamas.
Paprastumas, funkcionalumas, minimalumas – aš naudojuosi tais daiktais, kurie atlieka funkciją, labai nemėgstu, kai daiktas yra statuso, išsilavinimo ar turto ženklas (ajfonas, mersas, roleksas).
Kūrybiškumas – aš labai vertinu, kai žmogus yra kūrybiškas, pasižymi savitu požiūriu į pasaulį ir geba originaliai spręsti iškilusias problemas. Jeigu problemai spręsti yra kūrybiškas ir nekūrybiškas sprendimo būdai, aš visada rinksiuos kūrybišką.
Mokymasis ir tobulėjimas – aš galiu daryti labai nemėgiamus darbus vien dėl to, kad juos darydamas ką nors išmoksiu. Man labai patinka sužinoti ir išmokti naujus dalykus ir mokymosi visą gyvenimą koncepcija man yra labai priimtina. Niekada nesustosiu mokytis.
Pozityvumas – labai vertinu, kai žmogus ne skundžiasi, kad jam blogai, o galvoja būdus kaip iš blogos padėties išeiti. Ir pats stengiuosi neužstrigti nei blogose nuotaikose, nei blogose būsenose.
{Na štai – praėjus dviems metams iš penketuko iškrito nuoširdumas ir užleido vietą pusiausvyrai, tokiai kokia aprašyta čia. Šiuo metu imu abejoti mokymusi – kiekgi galima mokytis, kada pagaliau pradėsiu taikyti tai ką išmokau?}
Vaikystės norų prisiminimas
5. Kuo norėjau būti, kai užaugsiu? Ką tai iš tikrųjų reiškia, kokias savybes norėjau turėti, kokius veiksmus daryti?
Aišku, norėjau būti kosmonautu. Bet tai reiškia ne realų skrydį į kosmosą, bet išvykimą toli nuo namų su rimta misija, taip pat gyvenimą sudėtingomis sąlygomis. Patekimą į visiškai naują aplinką su galimybe ją tyrinėti.
Taip pat norėjau būti paslaptingas atsiskyrėlis išminčius, visų kovos menų žinovas gebantis skaityti mintis, matyti ateitį ir pereiti kiaurai sieną. Tai, žinoma, reiškia gyvenimo dėsnių supratimą ir labai gerą savęs paties supratimą, mokėjimą visu tuo naudotis.
6. Kokį vaikystės veiksmą norėčiau atkurti? Piešti? Žaisti su mašinytėmis? Kepti smėlio pyragus? Kodėl? Kokie šio veiksmo ekvivalentai man prieinami dabar?
Vaikystėje aš dariau tik tris dalykus – piešiau, žaidžiau su Lego konstruktoriumi ir skaičiau knygas. Norėčiau atkurti kūrybą (kas ir buvo piešimas), akiračio plėtimą ir mokymąsi (kas ir buvo knygų skaitymas). Tiesa, dar dažnai gyvendavau sode. Norėčiau būti arčiau gamtos, miestas man neatsibodo, bet jo per daug.
Susivokimas, kur tas pašaukimas reiškiasi dabar
7. Kas man labiausiai patinka iš to, ką darau jau dabar? Kokios darbo funkcijos? Kokios pareigos namie, šeimoje? Kokios veiklos draugų rate? Vienumoje? (Aš galiu susirašyti viską, ką darau jau dabar, viską viską, o tada tiesiog išsirinkti mėgiamiausius dalykus).
Kai reikėjo ruošti finansinę ataskaitą, aš ypatingai pasistengiau ir nupiešiau labai gražią ir menišką valdymo struktūros schemą. Visos mano lentelės buvo ypatingai gražios ir kruopščiai padarytos. Finansinei ataskaitai tai jokios pridėtinės vertės nedavė :)
Į darbą kiaurus metus važinėju dviračiu. Buvimas lietuje ar sniege man leidžia pasijausti arčiau gamtos net būnant mieste.
Man labai patinka laiko ir darbų planavimas. Kai skaičiau knygą “Getting Things Done” (turbūt geriausia knyga šia tema), radau joje labai mažai naujų dalykų. Viską jau buvau atradęs savarankiškai.
Dar man patinka optimizavimas. Mėgstu nagrinėti įmonės vidinius procesus ir atrasti, kurie darbai dubliuojasi, kurie nereikalingi ir atsisakyti ko nereikia, supaprastinti.
Dar labai patinka kurti sudėtingas ir dar sudėtingesnes ekselio skaičiuokles. Tai būdavo darbas, kurį savo malonumui pasiimdavau daryti savaitgalį. Tiesiog kaip pramogą.
8. Kada paskutinį kartą ką nors dariau negalvojant apie laiką? Galbūt net pamiršau pavalgyti? Kas tai buvo? Kodėl aš taip stengiausi? Koks buvo rezultatas?
Šiuo metu tai yra straipsnių tinklaraščiui rašymas, kuomet rašydamas viską pamirštu, atsibundu, tik kai galva būna jau labai labai pavargusi.
Visai neseniai tai buvo paties tinklaraščio kūrimas, kuomet nuo nulio mokinausi html kalbos ir siekiau tinklaraščiui suteikti būtent tokią išvaizdą, kokios noriu.
Taip pat sugebu viską pamiršti važiavimo dviračiu ar žygių gamtoje metu.
Dar galiu viską viską pamiršti kai skaitau labai įdomią knygą, nesvarbu grožinę ar kitokią.
9. Dėl kokios užvedančios minties paskutinį kartą negalėjau užmigti? Ką norėjosi bėgti ir čia pat daryti?
Paskutinį kartą tai buvo tinklaraščio kūrimas. Dar taip būna su kelionių ir žygių planavimu. Labai ypatingai jaučiausi ir labai nekantravau, kai dariau savo kelionės su dviračiu į Estiją pristatymus. Taip, iš tiesų, man patinka ruoštis pristatymams ir juos daryti.
10. Kuo didžiuojuosi prieš kitus ir save? Kodėl?
Per 33 dienas nuvažiavau į Estiją ir atgal. Parašiau grožinę knygą (štai šitą). Pradėjau rašyti tinklaraštį. Pats, neišleidęs tam nei cento pramokau japonų kalbos. Jau kokie trys metai medituoju ir netgi buvau vipasanos meditacijos kursuose. Aš maitinuosi sveikai ir nevalgau mėsos, bet nesu vegetaras. Labai didžiuojuosi savo magistro darbu apie maisto produktų perteklių pasaulyje – jame daug sudėtingų matematinių skaičiavimų ir toli siekiančios filosofinės išvados.
11. Kada paskutinį kartą ką nors padariau geriau, nei iš manęs tikėjosi kiti? Kodėl?
Ekselio lentelės darbe – žmonės net nežino kad tokias įmanoma padaryti.
Darbų planavimas – niekada nepasimetu darbų gausoje ir visada sugebu padaryti svarbiausius darbus laiku.
12. Ką kiti man sako, kad darau gerai? Kokios mano geriausios savybės kitų žmonių nuomone? (Aš galiu paklausti, parašyti el. laišką ar paskambinti, ir paklausti bent trijų žmonių – ką aš darau geriausiai, kokios geriausios mano savybės?)
Žmonės, ir gerai pažįstami, ir tik ką susipažinę pastebi, kad esu nuoširdus. Gal dėl to jie manimi labai pasitiki. Žmonių pasitikėjimas manimi kartais įgauna kraštutines formas, kuomet manimi pasitiki ABI nesutariančios pusės.
Dar jie sako, kad esu protingas, logiškas ir intelektualus.
Taip pat kitų nuomone aš esu ramus, visada geros nuotaikos, gerai moku paaiškinti, moku padėti kitiems priimti sprendimus.
Tiesiog įdomu
13. Apie ką skaitau knygas, ieškau informacijos internete? Apie ką šiaip smalsu? Kokį žurnalą griebčiau nuo prekystalio pirmą?
Paskutiniu metu pasinėriau į du dalykus. Tai yra Dao filosofija ir itin pigios kelionės. Manau, kad pirmiausiai griebčiau ką nors paskaityti apie Dao. Pigias keliones geriau išbandyti praktiškai.
{Pigios kelionės jau išbandytos praktiškai ir netgi aprašytos trijų straipsnių serijoje – pirmas, antras, trečias}
14. Apie ką išmanau tiek, kad galėčiau daryti pranešimą ir aiškinti kitiems? Apie ką galėčiau parašyti knygą ar pasakoti televizijos laidoje?
Jau šiek tiek paaiškinau apie meditaciją ir savo proto suvaldymą.
Dar galėčiau pamokinti darbo su ekseliu, laiko planavimo, gal kiek mažiau apie asmeninių finansų valdymą, įmonės biudžetavimą. Labai daug žinau apie žygius pėsčiomis ir dviračiu, pasiruošimą jiems.
15. Apie ką mėgstu diskutuoti, kokias tiesas įrodinėti?
Man patinka diskutuoti apie gyvenimo principus, žmogaus proto galias. Ginti pozityvumo koncepciją, supratimą, kad visi skirtingi. Mėgstu diskutuoti apie mokslo ir pasaulio raidą, tiek apie praeitį, tiek apie ateitį. Kritikuoti etikečių kabinimą sau ir kitiems, dogmatiškumą, gamtos ir asmeninių resursų švaistymą.
Įkvepiantys žmonės ar personažai
16. Kas mane labiausiai įkvepia? Kodėl? Kokias savybes tas asmuo turi, kokius veiksmus atlieka? Kurios savybės ar veiksmai labiausiai įkvepia?
Mane įkvepia Leonardo da Vinčis, dėl to, kad jis buvo genijus ne vienoje konkrečioje srityje, o keliose. Aš irgi noriu daug žinoti ir daug mokėti.
Mane įkvepia Dalai Lama, todėl, kad jis visada toks geraširdis, geros nuotaikos ir pokštauja, nors sprendžia sudėtingus Tibeto nepriklausomybės klausimas, laviruoja santykiuose su Kinijos valdžia, bei vadovauja didžiulei religinei bendruomenei. Aš irgi noriu mokėti išlaikyti geraširdiškumą sudėtingo gyvenimo fone.
Mane įkvepia Diogenas iš Sinopės – filosofas gyvenęs bačkoje. Jis tarsi pavyzdys parodantis kiek mažai iš tiesų žmogui reikia, jeigu jis tenori filosofuoti. Aš irgi noriu gyventi minimalistiškai, neapsikraudamas materialinėmis vertybėmis.
{Nors visus šiuos žmones vis dar gerbiu, tačiau labiausiai įkvepiančiais žmonėmis tapo realiai neegzistuojantys personažai – Ogamis Itto, Voras Jeruzalė ir Nausikaja iš Vėjų Slėnio.}
17. Kam aš labiausiai pavydžiu? Ką norėčiau turėti ar mokėti, ką turi ar moka tas asmuo?
Aš pavydžiu žmonėms kurie turi galimybę pažinti skirtingas kultūras, dalindamiesi su jomis savo žiniomis ar kūryba. Tai galėtų būti tie, kas keliauja po Europą šokdami liaudies šokius, arba dėsto universitete Australijoje.
Pavydžiu žmonėms užsiimantiems įvairia veikla ir pasiekiantiems jose gerų rezultatų. Pavyzdžiui veda televizijos laidą, parašo knygą, ir kuria muziką. Arba sportininkas, kuris yra ir verslininkas, kuris dar ir mokslinį laipsnį turi.
Pavydžiu žmonėms kurie moką ką nors taip gerai, kad gali savo srityje improvizuoti, bei mokyti kitus.
18. Kieno pasekėju norėčiau būti? Pas ką norėčiau eiti mokytis, jei bet kas priimtų (jei net kalba neribotų)?
Eičiau mokytis pas Dalai Lamą meditacijos ir Budizmo filosofijos.
Eičiau mokytis pas kokį nors rimtą daoistų vienuolį meditacijos ir daoizmo filosofijos.
19. Kokie žmonės norėčiau, kad mane suptų? Kokias savybes jie turi turėti, kokius veiksmus turi atlikti?
Norėčiau, kad mane suptų kūrybingi žmonės (mokslininkai, menininkai, verslininkai ir panašūs). Taip pat tie, kurie mėgsta leisti laiką gamtoje. Tie, kurie žino kokias galias slepia žmogaus kūnas ir protas ir moka jomis naudotis (vienuoliai, karatistai, šamanai ir panašūs). Ir norėčiau, kad visi jie būtų kuo nors geresni už mane, kad galėčiau iš jų mokytis.
Pastangos dėl kitų
20. Už ką žmonės man dažniausiai dėkoja?
Dažniausiai dėkoja už tai, kad aš ką nors paaišknu, ką nors sutvarkau ar įvedu tvarką, ir galų gale už tai, kad suorganizuoju išėjimus į gamtą (žygius) mieste užsisėdėjusiems žmonėms. Dar kartais dėkoja už tai, kad padedu priimti sprendimus: užduodu teisingus klausimus – ir sprendimas pasidaro akivaizdus.
21. Ką norėčiau padaryti kitų žmonių labui? Artimiausių žmonių labui? Lietuvos žmonių labui? Pasaulio žmonių labui?
Norėčiau išrūkyti iš žmonių pyktį ir pomėgį skųstis. Dar, galbūt, vartotojiškumą, bereikalingą išlaidavimą.
Pyktis yra bejėgiškumas ir pasimetimas. Ką su juo daryti kol kas nežinau, bet nekenčiu jo, nekenčiu žmonių, kurie yra pikti ir norėčiau žinoti ką padaryti, kad ši destruktyvi emocija išnyktų.
Ką daryti su pomėgiu skųstis žinau – reikia propaguoti pozityvumą ir aiškinti kas tai yra. Pozityvumas būna tada, kai vietoj skundo kaip yra blogai, imiesi veiksmo kad padėtis pasikeistų.
Kad išrūkyti vartotojiškumą reikia propaguoti sąmoningumą. Vartotojiškumas yra aklas pasidavimas trumpalaikiams malonumo impulsams kuriuos sukelia viena ar kita prekė. Žmogui tapus sąmoningu, jis tais impulsais nebeseka aklai, jam tiesiog ima mažiau visko reikėti.
Ai tiesa, dar noriu taikos pasaulyje. Taika, tai ne karo nebuvimas. Taika turi būti tarp žmonių. Ji bus tik tada, kai visi žmonės suvoks kad nėra kažkokios mistinės universalios tiesos, kurią reikėtų visiems įrodyti. Juk būtent noras įrodyti savo tiesą sukelia konfliktus.
22. Ką naudingo moku, kokie mano gebėjimai labiausiai praverčia kitiems žmonėms?
Mano organizuotumas labai praverčia neorganizuotiems žmonėms. Aš visuomet pagalvoju apie smulkmenas kurias kiti gali praleisti. Aš visuomet darau viską tvarkingai, metodiškai ir nuosekliai.
Taip pat aš esu tas, kuris visada viską išsiaiškina iki galo. Todėl kiti žmonės pas mane eina visko klausti. Aš pats kitų klausiu nedažnai, dėl savo pomėgio viską tyrinėti ir analizuoti. Kiti klausia manęs.
23. Už ką norėčiau, kad žmonės man mokėtų pinigus?
Už tai ką aš sukuriu. Už parašytą tekstą. Už sukurtą metodiką. Už sukurtą ekselio skaičiuoklę. Tinka viskas, svarbu, kad tai būtų naujai sukurta.
Privalomas judėjimas
24. Kokį darbą daryčiau už dyką, laisvu laiku, jei tik būtų galimybė daryti bet ką, bet būtinai reiktų ką nors daryti?
Organizuočiau dviračių žygius savaitgaliais po Vilniaus (o gal ir Kauno) apylinkes ir būčiau gidas.
Dėstyčiau universitete (ką nors ką moku, susijusio su matematika).
Vesčiau meditacijos užsiėmimus.
Rašyčiau apsakymus.
Kurčiau interneto puslapių dizainą.
Pieščiau įvairias iliustracijas pagal užsakymą.
25. Jei namie galėčiau tik permiegoti, o visą kitą laiką privalėčiau būti išėjęs – kur norėčiau eiti ir ką daryti? Stovyklauti miške? Ko nors mokytis? Savanoriauti? Šokti gatvėje?
Na, taip, stvovyklaučiau miške. Bet grįžčiau į miestą lankyti kokius nors užsiėmimus (kad ir būgnų, paskui grįžęs į mišką gročiau miško žvėrims). Bet, manau, nesėdėčiau vienoj vietoj, eičiau pėsčiomis į Japoniją ar dar kur nors, priklausomai nuo to, kiek laiko man paskirtų.
{Nors į Japoniją ir nenuėjau, bet visgi Taivano salą skersai pražingsniavau.}
Pasaulio negerovės
26. Kas labiausiai nervina šiame pasaulyje ar žmonėse apskritai? Dėl ko labiausiai nerimauju? Karas? Badas? Nelygybė? Neišsilavinimas? Kvailybė? Pyktis ir agresija?
Man labiausiai nepatinka žmonių kvailybė ir siauraprotiškumas. Ką aš turiu omeny? Mane nervina, kai žmogus yra įsikandęs kokią idėją ir visiems aiškina, kad ji yra vienintelis teisus. Būna netgi tokių, kurie aiškina kokia arbata yra skani ir koks jos gėrimo būdas yra teisingas. Aš gi žinau, kas man skanu.
Dėl tokių, atrodytų nesąmonių, kyla konfliktai tarp artimų žmonių, atsiranda pretekstas pykčiams ir bereikalingoms emocijoms.
Dar man labai nepatinka resursų švaistymas – kai žmonės daro tai, ko nereikia nei jiems, nei aplinkiniams ir už tai moka pinigus, o paskui skundžiasi kad pinigų trūksta. Niekaip nesugebu suvokti rūkymo naudos po mokyklos pabaigimo.
Ir dar nepatinka, kai žmonės skundžiasi koks blogas gyvenimas. Pavyzdžiui susirenka ir pasakoja vieni kitiems kokiu neįdomius filmus matė. Man kyla natūralus klausimas, o tai kam žiūrit jei nepatinka?
27. Ką pasaulyje ar žmonėse taisyčiau, jei gaučiau neribotus resursus? Nesvarbu kaip – kelčiau revoliuciją, implantuočiau mikroschemas visiems žmonėms į smegenis ar atimčiau iš visų mobilius telefonus.
O aš nenoriu nieko pasaulyje taisyti, jis geras toks koks yra. Mano galvoje iš vis nėra tokių globalinio masto, pasaulį keičiančių idėjų. Aš manau, kad visada reikia pradėti nuo savęs. Pakeitus save galima tuo pokyčiu apkrėsti savo aplinką. Ir jei pokytis tikrai vertingas, jis netruks išplisti kaip virusas. Taigi, aš noriu išmesti iš savęs visas blogas savybes – siauraprotiškumą, resursų švaistymą, pomėgį skųstis ir nieko nedaryti. Tapti plataus mąstymo kaip Leonardo Da Vinčis, būti taupus kaip Diogenas iš Sionopės ir būti pozityvus kaip Valtininkas.
JOKIŲ „BET“
28. Laimėjau loterijoje šimtą milijonų eurų. Nuo to momento praėjo trys mėnesiai. Ką darau ir kur leidžiu pinigus RYTOJ? Nuo ryto iki vakaro.
Aš esu aukštai kalnuose kažkur gal Kinijoje, rašau tinklaraštį, medituoju ir vaikštau nuo vieno kalno prie kito. Už pinigus perku valgyti, moku už palydovinį internetą ir karts nuo karto atsinaujinu įrangą, nes susidėvi, lūžta ir genda. Be to dar reikia už sveikatos draudimą mokėti, už įvairias internetines paslaugas tinklaraščiui, kartais nusileidžiu pas žmones ir moku jiems už nakvynę. Likusius pinigus kurių neišleidžiu investuoju – dalį akcijų biržoje kurią seku ir kurios naujienomis domiuosi, o dalį į startupus.
29. Ką daryčiau, jei turėčiau tokį palaikymą, kad aplinkiniai žmonės man tiesiog neleistų suklupti pakeliui? Kuo užsiimčiau, kokių tikslų siekčiau?
Rašyčiau grožinę literatūrą, o gal net pieščiau komiksus. O gal iliustruočiau knygas. O gal rašyčiau savo knygas ir jas iliustruočiau.
Arba tie visi kas neleidžia man suklupti pakeliui suorganizuotų man finansavimą ir aš eičiau pėsčias aplink pasaulį vardan taikos arba kad propaguoti pozityvumą.
30. Ką norėčiau veikti kas dieną, jei bet kas būtų įmanoma? Kas savaitę? Kas mėnesį? Kas metus? Jei bet kas būtų įmanoma.
Aš norėčiau kas dieną ką nors kurti ir sukurti. Bet nežinau ką.
Dar norėčiau neapleisti mokymosi – kas dieną ką nors išmokti. Ar tai būtų užsienio kalba, ar programavimo kalba ar naujas piešimo būdas.
Kas dvi savaites norėčiau išeiti į nors poros dienų žygį su dviračiu ar pėsčiomis į gamtą.
Kas metus norėčiau išvykti į didelį nors mėnesio trukmės žygį, kokioje nors įdomioje užsienio šalyje.
31. Jei galėčiau tris metus iššvaistyti veltui, be jokių įsipareigojimų, kokius tris skirtingus darbus norėčiau išbandyti?
Norėčiau padirbėti dėstytoju universitete. Norėčiau padirbėti reklamos agentūroje. Norėčiau padirbėti banke, kuris užsiima mikrofinansavimu kokioje nors skurdžioje šalyje.
32. Ką daryčiau, jei absoliučiai pasitikėčiau savimi ir kitais?
Išsikraustyčiau gyventi į mišką, o pinigus užsidirbčiau vesdamas meditacijos mokymus. Arba steigčiau savo konsultacijų bendrovę ir mokinčiau įmonių vadovus kaip sudarinėti biudžetus arba planuoti laiką.
Kentėjimas neišvengiamas
33. Koks skausmas ir kentėjimas man yra priimtinas? Ką aš sugebu ištverti, ko kiti žmonės ne?
Aš esu ypatingai kantrus. Tai reiškia, kad aš bet kokį nemalonumą galiu ištverti pakankamai ilgai, iki kol pasiduodu. Tas liečia ir fizinę ištvermę.
Aš sugebu nepasimesti kai esu pasiklydęs ir nežinau tikslaus kelio.
Aš apskritai esu ramus ir mane sudėtinga išmušti iš vėžių, todėl galiu dirbti streso kupiną darbą.
Aš puikiai moku planuoti laiką :) Sugebu suvaldyti situacijas, kai yra daug užduočių kurias visas reikia staigiai atlikti.
Galiu kantriai ir ilgai atlikti nuobodžias veiklas. Taip pat galiu kantriai ir ilgai laukti atlygio už savo darbą.
34. Į kokias nepatogias situacijas sutinku save pastatyti, kad tik pasiekčiau to, ko noriu gyvenime?
Galiu imtis visiškai nežinomo ir nesuprantamo darbo ir jį pamažu išmokti. Man priimtinas reikalavimas įsisavinti daug naujos informacijos.
Galiu susitaikyti su atidėtu atlygiu. Man netgi priimtinas nedidelis atlygis jeigu gausiu galimybę daryti tai kas man pačiam atrodo prasminga ir įdomu.
Galiu dirbti vienas ir prisiimti visą atsakmybę.
35. Dėl ko jau dabar sutinku aukoti valgį ir miegą?
Ogi dėl savęs pažinimo. Ne dėl kokių nors darbų ar projektų, bet dėl savęs ir savo ribų pažinimo, jų plėtimo, nuolatinio tobulėjimo.
Taip pat dėl žygių gamtoje – jų metu ne visada pavyksta normaliai pavalgyti ir gerai pamiegoti.
Bet visgi atsiranda darbų ir projektų, kurių nesinori mesti ir eiti valgyti ar miegoti. Paskutiniu metu daugiausiai tokių buvo susijusiu su technine tinklaraščio kūrimo dalimi. Tai vis kūrybiniai projektai, juk negali išvaryti mūzos, kai ji čia pat plasnoja ir žada pagalbą.
36. Kokių dalykų sutinku, kad būtų tiek daug, kad jau per sunku susidoroti? Verslo užsakymų? Kelionių po pasaulį? Koncertų? Draugų?
Sudėtingų ir atšiaurių sąlygų kelionėse. Pinigų? Irgi sutinku, kad jų būtų per daug ir jais reiktų rūpintis, investuoti. Tinklaraščio ar kitokios mano kūrybos gerbėjų klausimų į kuriuos reikėtų ilgai atsakinėti, galbūt aukojant valgį ir miegą :) Prezentacijų, pristatymų ir paskaitų, kad reikėtų nuolatos viešai kalbėti. Duomenų analizei – kuo daugiau jų reik išanalizuoti, tuo išsamesnės gaunasi išvados.
37. Kokia veikla yra tokia nuobodi, kad daug kas jos neištveria, bet man vis tiek patiktų ir norėčiau daryti? Treniruotės sporto salėje? Sąskaitų apskaita? Salotų pjaustymas? Kodekso skaitymas?
Bet kokia fizinė veikla, kuri nereikalauja daug dėmesio – kad ir sienos dažymas. Taip pat man patinka daug rašyti. Galiu ilgai ilgai knaisiotis po skaičius ir ko nors juose ieškoti.
Mirtis neišvengiama
38. Jei šiandien sužinau, kad mirsiu po metų, ką darau rytoj? Po savaitės? Kaip praleidžiu paskutinius metus?
Manau, iškeliaučiau pėsčias aplink pasaulį. Kiek spėčiau, tiek apeičiau. Gal ir turimų santaupų tam užtektų. Ką daryčiau rytoj – tai griebčiau žemėlapį ir pulčiau sudarinėti maršrutą.
39. Teroristai nori mane nušauti, o aš maldauju, kad leistų paskutinę dieną pagyventi. Jie klausia „O ką per tą dieną veiksi?“ Ką aš atsakyčiau sau? Tarkim, kad išleistų bet kur, tačiau mirtis neišvengiama.
Turbūt surašyčiau tai kas man gyvenime nutiko geriausio. Išanalizuočiau savo gyvenimą ir padaryčiau išvadas.
Arba imčiau krūvą popieriaus lapų ir pripieščiau visokių nesąmonių.
Arba aprašyčiau savo įspūdį, ką reiškia žinoti, kad rytoj mirsi.
Manau, spėčiau visus tris darbus ir padaryčiau apie tai įrašą tinklaraštyje.
Dar nueičiau pavalgyti ir pamiegoti.
Po mirties
40. Ką norėčiau, kad apie mane sakytų po mirties? Matė visas „Breaking bad“ serijas? Įkopė į Everestą? Užaugino tris vaikus? Uždirbo tris milijonus? Buvo geras žmogus? Visada šypsojosi?
Įdomus žmogus buvo. Visada geros nuotaikos, toks šviesus ir įkvepiantis. Įdomių dalykų gyvenime nuveikė.
41. Už ką noriu, kad mane prisimintų? Kas noriu, kad mane prisimintų?
Noriu, kad mane prisimintų artimieji. Taip pat įvairūs žmonės visoje Lietuvoje ir pasaulyje. Nebūtina, kad visi, bet svarbu, kad įvairūs. Už ką? Už tai ką gero jiems padariau arba tiesiog už geras, šviesias kartu praleistas akimirkas. Arba dėl to, kad jiems patiko tai, ką aš dariau.
42. Ką noriu po savęs palikti? Krūvą pinigų? Veikiančius verslus? Pastatytą namą? Užaugintus vaikus? Eilėraščių knygą?
Noriu palikti savo sukauptą gyvenimo išmintį ir patirtį. Ar tai bus atsiminimų knyga? Knyga su pamokslais apie gyvenimą? Tinklaraštis? Bet kas, kas tinka savamoksliam filosofui.
Arba tiesiog krūvą laimingų ir pozityvių žmonių.
Platus gyvenimo aprašymas
43. Kaip įsivaizduoju save po 10 metų IDEALIU atveju? Ką veikiu? Su kuo bendrauju? Kur esu? Kas mane supa? Kaip jaučiuosi?
Teksto rašymo momentu esu rudenėjančiame sode. Valgau obuolius ir bulvinius blynus. Kasu žemę, nešioju mėšlą, remontuoju šiltnamius. Tačiau tuo pat metu rašau įrašus tinklaraščiui.
Aš noriu būti arčiau gamtos, tačiau nuo civilizacijos neatitrūkti. Gyvenu sode, kaime, stovykloje ar atsiskyrusioje bendruomenėje. Kas dieną darau pratimus skirtus kūnui ir pratimus skirtus protui. Pinigus uždirbu iš kūrybinės arba analitinės veiklos, kuria užsiimu daugiausiai ryte, nes tada geriausiai dirba galva. Gyvenu paprastose, bet ne ekstremaliose sąlygose. Mane supa žmonės, kurie arba yra labai įdomūs veikėjai pasiekę aukštumų įvairiose srityse arba labai paprasti kaimo žmonės.
44. Kas bus po 10 metų, jei tęsiu tai, ką darau jau dabar ir nieko nekeisiu? Ką veiksiu? Su kuo bendrausiu? Kur būsiu? Kas mane sups? Kaip jausiuos? Ką galėjau pakeisti prieš 10 metų, bet nepakeičiau?
Man sunku atsakyti į šį klausimą, ne šiuo metu vyksta daug pokyčių ir aš nežinau kaip mano gyvenimas nusistovės po metų. Bet atsakyti vis tiek galima.
Jeigu aš ir toliau tęsiu pozityvius pokyčius savo gyvenime, gali būti, kad jokio pašaukimo ir neatrasiu. Bet aš veiksiu ką nors, ko anksčiau nesu veikęs, mokysiuos tai daryti. Bendrausiu su naujais žmonėmis, kurių anksčiau nebuvau sutikęs, būsiu vietose, kuriose anksčiau nebuvau. Jausiu, tarsi mano gyvenime vyksta judesys ir aš nestoviu vietoj, vyksta pokyčiai, paieškos, tarsi kokia ekspedicija. Tarsi mano gyvenimas būtų viena didelė paieškų ekspedicija. Aišku, mano tinklaraštis jau bus 10 metų senumo ir turės milijoną skaitytojų visame pasaulyje nes bus angliškas. Juk kuo daugiau įvairių patirčių, tuo daugiau įkvėpimo ir tuo geresni straipsniai!
Teoriškai viskas gerai, nors vis tiek neramu, kai nežinai ką iš tiesų nori veikti gyvenime.
Prisipažinimai
45. Ko norėčiau, bet bijau? Ko norėčiau, bet nežinau kaip padaryti?
Norėčiau apkeliauti daug šalių pėsčiomis. Bijau ne dėl fizinio pasiruošimo, ar mokėjimo išgyventi. Bijau dėl pinigų – valgyti tai reiks.
Norėčiau dėstyti universitete, bet bijau agresyvių studentų.
Norėčiau kurti savo verslą, bet bijau, kad neturiu vertingų idėjų, taip pat bijau didelio organizacinio darbo kiekio.
46. Kas konkrečiai gyvenime nepatinka, bet nesiryžtu arba nežinau kaip pakeisti?
Aš nežinau kaip būtų galima užsidirbti iš savo kūrybiškumo. Iš analitiškumo jau sugebėčiau, bet norisi kūrybiškumą įdarbinti.
Aš esu didelis savanaudis, bet norint ką nors gero ir naudingo nuveikti reikia daugiau galvoti apie kitus. Nieko nedarau, kad tai pakeisti.
Maži pozityvūs klausimėliai vedantys link konkrečių veiksmų
47. Apie ką norėčiau išdidžiai pasakyti – „aš tuo užsiimu jau 5 metus!“
Medituoju! Važinėju dviračiu į darbą! Rašau tinklaraštį! Darau rytinę mankštą! Gyvenu ne mieste! Keliauju pėsčiomis (arba dviračiu)!
48. Ką norėčiau daryti kiekvieną dieną po valandą?
Medituoti. Užsiimti kūrybine veikla (nors po valandą). Tai apima piešimą, rašymą, techninę kūrybą (konstravimą ar programavimą). Skaityti ar mokytis. Viso – trys valandos veiksmų. Atrodo, įmanoma :)
49. Ką norėčiau naujo išmokti?
Veikščiojimo meditacijos. Dar vienos užsienio kalbos. Prekybos valiutomis grafinės analizės. Web dizaino.
50. Iš to, ką darau jau dabar, ką norėčiau daryti daugiau?
Daugiau praleisti laiko gamtoje. Daugiau piešti. Daugiau dalinti su žmonėmis savo sukauptomis žiniomis. Daryti daugiau kitiems naudingų darbų.
51. Su kokiais konkrečiais mano šalyje gyvenančiais žmonėmis norėčiau susipažinti? Kokioms bendruomenėms priklausyti?
Norėčiau priklausyti dvasiniu tobulėjimu užsiimančių žmonių bendruomenėms, bet nenukrypusioms į dogmatizmą. Taip pat mane domina kuriančių žmonių bendruomenės. Na ir dar visokie žygeiviai keliautojai. Konkrečių žmonių, su kuriais norėčiau susipažinti nėra, tai labiau bendruomenės. Pavyzdžiui sveikatingumo draugija “Tai Či”, speleoklubas “Ænigma”, Pėsčiųjų Žygių Asociacija. Tik kai galimybių tiek daug, galva ima ir apsisuka, negali gi stoti į visas draugijas. Beje, neteko susidurti su kuriančių žmonių bendruomenėmis, reiktų paieškoti tokių.
52. Ką daryčiau, jeigu man būtų vienodai kitų žmonių nuomonė ir leisčiau sau būti savimi? Leisčiau sau turėti neambicingas ir nuobodžias svajones?
Išvažiuočiau gyventi į kaimą. Susirasčiau analitinį darbą, kurį būtų galima dirbti per atstumą. Neūkininkaučiau, pirkčiau produktus parduotuvėje. Turėčiau mažai pinigų, bet daug laisvo laiko naujų dalykų mokymuisi ir nenaudingų dalykų kūrimui. Rašyčiau tinklaraštį apie tai kaip man sekasi.
Apibendrinimas
Kai aš vardinu savo visas gerąsias savybes gali pasirodyti, kad aš esu superfainas. Bet taip nėra, tiesiog šis metodas skirtas ištraukti gerąją informaciją apie save. Yra metodų, skirtų dirbti su savo neigiamomis savybėmis. Taigi, mano neigiamos savybės liko nutylėtos :)
Mano gyvenimo kryptis ar pašaukimas po šitų klausimų vis tik nepaaiškėja. Susikonkretina, susikristalizuoja kelios sritys, kurios man patinka ar kuriose norėčiau save išbandyti, tačiau nei viena šių sričių netampa pagrindine. Net nuoširdžiai atsakęs į visus klausimus aš vis dar turiu krūvą variantų ką galėčiau daryti.
Bet, šie variantai jau yra gana konkretūs ir aiškūs. Ir jų jau nebėra begalybė – skaičius gana ribotas. Ką galima daryti toliau, tai susirašyti visas galimas veiklos sritis ir vieną išsirinkti, dėti į ją visas pastangas. {Ar pastebėjai, kad buvo labai daug pasisakymų apie žygius ir keliones? Taigi, iš tikrųjų per paskutinius metus prisikeliavau tiek, kad taip labai keliauti jau nebesinori.}
Arba dar kartą atsakyti į visus klausimus ir laukti kol paaiškės kuri ta viena sritis yra iš tiesų įdomiausia.
Bet jei nenori laukti arba netiki, kad staiga kas nors ims ir paaiškės, siūlau skaityti antrają straipsnio apie tai, kaip surasti savo pašaukimą dalį . Ten pasidalinsiu metodu, kuris padės imtis veiksmo jau RYTOJ (oi kaip intriguoja).