Tam, kad valtininkas.lt būtų toks koks yra dabar prireikė daugelio žmonių indėlio. Kiekvienas komentaras, kiekvienas laiškas, netgi kiekvienas like paspaudimas prisidėjo prie to, kaip viskas atrodo dabar.

Visgi norėčiau trumpai papasakoti apie ryškiausiai prie tinklaraščio vystymosi prisidėjusius žmones.

Pirmoji skaitytoja

MildaMilda pradėjo skaityti valtininko tinklaraštį dar tada, kai jis taip nesivadino. Ji netgi kartais parašydavo komentarus. Kai padariau didžiulę rašymo pertrauką, paklausė kur dingau.

O kai paskelbiau, kad noriu uždaryti savo svetainę, ji parašė, kad jai gaila dėl to.

Matyt visgi būtina sulaukti nors vieno žmogaus palaikymo, kad patikėti savimi ir mėgiamą, bei įdomią veiklą pakelti į aukštesnį lygį.

Įkvėpėjas

Linas MatulisLino Matulio tinklaraštis supergentis.lt buvo vienintelė tokio pobūdžio svetainė kurią tuo metu skaičiau, man labai patiko jo straipsniuose skelbiamos mintys, įdomus, nenuobodus rašymo būdas. Tik vėliau sužinojau kad tų tinklaraščių yra daug, o visame pasaulyje tai yra sparčiai augantis reiškinys.

Visgi rašyti man pačiam jis pasiūlė pats tiesiai šviesiai. Aš dalyvavau keliuose jo organizuotuose renginiuose, viename jis pasiūlė dalyviams pasidalinti savo patirtimi raštu. Aš parašiau straipsnį pasakojantį apie mano 365 pozityvumo dienų eksperimentą ir jis pasakė, kad man tereikia parašyti skiltį „Apie“ ir tai būtų puikus pirmasis tinklaraščio įrašas.

Vėliau paprašiau Lino, kad leistų pas mane perpublikuoti man labiausiai patikusį jo straipsnį apie erdvės inerciją. Labai gaila, kad dabar jo tinklaraštis yra apskabytas ir apleistas…

Pirmoji sistema

Martynas JociusMartynas Jocius priglaudė mano nedidelę idėją savo paties sukurtoje sistemoje, kurioje taip pat veikė ir jo virsmai.lt bei keli kitų žmonių tinklaraščiai. Taigi, valtininko pradžia buvo tokioje egzotiškoje vietoje, kurios nežinojo dauguma kitų rašytojų – iš tiesų jaučiausi ypatingas. Tačiau svetainei išaugus visgi persikrausčiau ten, kur gyvena visi kiti – į wordpresą. Bet virsmai.lt vis dar unikalūs.

Beje, toje sistemoje nebuvo galima pridaryti visokių dizaino įmantrybių, dėl to valtininko dizainas buvo toks minimalistinis. Netgi perkėlęs savo svetainę, dizainą išlaikiau.

Pirmasis prenumeratorius

RytisRytis buvo pirmasis prenumeratorius. Aišku, kad jis pažinojo mane dar prieš paleidžiant puslapį, su juo mes susitikimo Lino renginyje. Jis yra vienas iš nedaugelio man pažįstamų žmonių, sugebėjusių padaryti reikšmingas transformacijas savo gyvenime.

Kai pradėjau rašyti, galvojau, kad surinksiu maždaug 300 prenumeratorių, tačiau šis skaičius jau seniai yra viršytas. Viskas prasidėjo 2014 metų kovo 8 dieną, 11 valandų 12 minučių, šiuo momentu Rytis užsiregistravo gauti mano naujienlaiškį.

Pirmasis atpažinimas

Rasa VenckutėRasa Venckutė buvo pirmoji, kuri vieno renginio metu prie manęs priėjo ir pasakė, kad skaitė mano tinklaraštį ir jai patiko. Man buvo labai netikėta, nes aš jos nepažinojau, tačiau ji mane – lyg ir taip. Aš tik vėliau sužinojau, kad ji yra rimta psichologė, kurianti turbūt šauniausią asmenybės vystymo programą pavadintą Lūšimi.

Kiekvienam viešai besireiškiančiam žmogui anksčiau ar vėliau gyvenime tenka susidurti su tokiu momentu, kuomet ima kas nors ir atpažįsta. Labai džiaugiuosi sprendimu nedėti savo veido puslapyje – maža kur dar būčiau atpažintas :)

Pirmasis bendras projektas

Danielius GoriunovasDanielius iš debesyla.lt buvo pirmasis žmogus parašęs man laišką ir pasiūlęs nuveikti ką nors bendro. Kadangi abu buvome rašytojai, tai aš tiesiog parašiau straipsnį, kurį paskelbėme jo puslapyje (štai šį, apie nevertinimą).

Vėliau ir jis parašė straipsnį, kurį paskelbiau pas save (štai šį, apie paprastumą). Kadangi abu aktyviai rašome panašiomis temomis, mūsų bendrų renginių ir projektų sąrašas jau yra pakankamai ilgas, kartais net juokinga, kai esu pakviečiamas į kokį renginį ar radijo laidą ir atvykęs randu ten Danielių.

Pirmą kartą susitikom labai seniai, jis dar buvo be ūsų, o aš dar nieko nerašiau, taigi jis manęs nė neprisiminė. Bet dabar sukamės toje pačioje orbitoje.

Pirmasis komercinis projektas

Jevgenijus ČigrinJevgenijus Čigrin yra labai aktyvus veikėjas Kaune kadaise daug laiko skyręs įkvėpti kitus žmones. Jis buvo pirmasis kuris pakvietė mane sudalyvauti jo organizuojamame renginyje už pinigus. Tai buvo savotiškas momentas, privertęs patikėti, kad tai ką darau yra rimčiau nei man pačiam atrodė.

Nors save laikau filosofu, bet jau matau, kad iš „asmeninio tobulėjimo“ temos išsisukti nepavyks.

Straipsnių autoriai

Yra žmonių, kurie prie tinklaraščio prisidėjo labai tiesiogiai – tai yra parašydami straipsnius.

Simas BalčiūnasSimas Balčiūnas (raumeningasprotas.lt) save vadinantis biohakeriu yra vienas tų žmonių, kurio propaguojamos idėjos turi ir mokslinį, ir praktinį pagrindą. Bet man labiausiai patiko tai, kad ir filosofinį. Vienoje savo paskaitoje jis daug nagrinėjo stoicizmo filosofijos teiginius ir jų tinkamumą šiandienos pasauliui. Kadangi tai man buvo artima, pasiūliau jam parašyti straipsnį valtininkui.

Jis kol kas yra pirmasis ir vienintelis, kuris sugebėjo pats savo straipsniui nupiešti iliustraciją.

Straipsnis: Kur gyvena motyvacija ir kodėl įkvėpimas nuo tavęs slepiasi?

MiglėMiglė (šviesu.lt) yra labai paslaptinga tinklaraštininkė. Neaišku nei ką ji veikia, nei kaip atrodo. Ji rašo taip,  kaip kadaise norėjau rašyti ir aš – jautriai, giliai, subtiliai, tačiau tuo pat metu labai intelektualiai.

Kadangi man pačiam tai nepavyksta, šito subtilumo užsimaniau ir valtininko tinklaraštyje, todėl paprašiau leisti vieną jos straipsnį paskelbti pas save.

Straipsnis: Kaip išmintingai naudoti savo laiką?
O aš jai daviau interviu.

Straipsnių redaktorės

RedaktoriaiNors neturiu kas reguliariai redaguotų tekstus ir nežinau ar kada turėsiu, tačiau kartas nuo karto žmonės pasisiūlo savanoriškai pagelbėti.

Esu dėkingas Silvijai A., Ritai S. ir Silvijai D. už suredaguotus straipsnius.

Visi kiti, kurie pastebi klaidų, tai nebijokite pranešti ir nesiteisinkite, kad tai darote! Nuo to visiems geriau – ir man, ir kitiems skaityojams.

 

Visi

Vis dar esu dėkingas Čekuoliui, kad nepadavė manęs į teismą už tai, kad naudojuosi jo veidu reklamuodamas savo straipsnį. Reklama suveikė puikiai ir šis straipsnis (apie nelyginimą su kitais) greitai tapo pačiu populiariausiu.

PrenumeratoriaiEsu dėkingas visiems žmonės kurie prenumeruoja straipsnius. Jūsų prenumerata yra atiduotas pasitikėjimas, kuris stiprina mano tikėjimą šiuo projektu. Vienu metu nebežinojau ką čia rašyti ir galvojau uždaryti tinklaraštį, tačiau nors nieko ir nerašiau, prenumeratorių skaičius per kelis mėnesius kažkodėl išaugo nuo 900 iki 1200. Tai buvo ženklas, kad reikia tęsti. Jei prenumeravai tinklaraštį maždaug 2015 m. pabaigoje ar 2016 m. pradžioje, tai čia ir Tavo nuopelnas, kad jis vis dar yra.

Esu dėkingas visiems kurie skaito, lankosi, komentuoja, užduoda klausimus. Jūs taip pat prisidedate prie tinklapio kūrimo padėdami nustatyti kryptį. Pagal tai, kurie straipsniai populiariausi, galiu lengviau išsirinkti apie ką rašyti toliau. Idėjų aš turiu labai daug – man tereikia pasirinkti.

Visiems kurie dalinasi straipsniais – tai gaunate papildomų karmos taškų. Aš labai tingiu ir nemėgstu dalintis jais pats, todėl kai kas nors tai daro už mane – aš tik džiaugiuosi.

Toks dėkingumas apėmė ir galvoju kam čia dar padėkoti, bet bijau kad tai virs tarsi susireikšminusios Holivudo žvaigždės kalba atsiimant Oskaro apdovanojimą, kai prasideda padėkos  mamai, tėtei ir prodiuserio šuniui – bus nuobodu skaityti.

Šį sąrašą papildysiu tada, kai atsiras naujų straipsnių autorių, naujų kitų žmonių reikšmingai prisidedančių prie tinklaraščio vystymosi arba reikšmingų pirmų kartų.

Ačiū, kad skaitei!