Čia rasi trumpas apžvalgėles knygų, kurias aš skaičiau ar apie kurias turiu nuomonę ir kurios parduodamos Audiotekoje.

Prie ko čia ta Audioteka? Na, visų pirma mano paties knyga yra išleista audio formatu – jie mane pakvietė, manimi tikėjo ir su manimi dirbo bandydami filosofą paversti taisyklingai skaitančiu diktoriumi. Visų antra už kiekvieną nupirktą knygą gaunu kapeiką. Jei pirksi audioknygas per čia esančias nuorodas – remsi valtininką, remsi Audiotekoje dirbančius žmones (kurie labai šaunūs – muzikantai), ir remsi knygų autorius.

Bet žinoma, gali šias apžvalgėles panaudoti ir įprastą knygą išsirinkti, daugelį čia aprašytų kūrinių skaičiau el. skaityklėje originalo kalba. Knygos išdėstytos beveik abėcėlės tvarka pagal autoriaus vardą.

Pradžiai gali bendrai susipažinti su audioknygomis (čia).

/////////

Mažasis princas

Antuanas de Sent-Egziuperi

Tai yra suaugusiems skirta filosofinė knyga įvilkta į iš pirmo žvilgsnio vaikiško pasakojimo rūbą. Tas išorinis vaikiškumas leidžia autoriui pasakyti mums tuos dalykus, kuriuos, galbūt, turėjome sužinoti dar vaikystėje. O gal vaikystėje žinojome, tik pamiršome? Taigi, verta prisiminti.

Pirk jei neskaitei. Tai juk pasaulinė visų laikų klasika!

Nepirk jei turi „Mažojo princo“ kolekciją dvidešimčia skirtingų kalbų. Būna žmonės ją kolekcionuoja visomis kalbomis, kartais knygynuose jos nelieka, nes tokie turistai-kolekcionieriai išperka.

Mažąjį princą rasi čia

Laimingi Šunsnukiai*

Aleksas Monako

* Neskaičiau, bet turiu nuomonę.

Tai yra motyvacinė knyga. Becukris Aleksas piešia cukrinius gražaus gyvenimo peizažus ir kviečia skaitytoją to gyvenimo siekti nepaisant jokių kompromisų. Nors neskaičiau – bet varčiau, be to, juk Aleksas turi tinklaraštį, mintys knygoje panašios.

Daryk taip – nueik į knygyną, pasiimk šią knygą, atsiversk bet kurį puslapį ir perskaityk. Jei patiko: pirk.

Jei nepatiko: nepirk. Motyvacinė knyga ir jos autorius turi patikti, kad suveiktų.

Šunsnukius rasi čia

Dievų miškas

Balys Sruoga

Tai yra knyga apie tikrus įvykius. Genialus lietuvių rašytojas Balys Sruoga šiek tiek humoristiniu stiliumi pasakoja savo kraupius išgyvenimus ne kur kitur, o pačioje baisiausioje pasaulio vietoje – koncentracijos stovykloje. Gali klausyti kaip ironiškai linksmo pasakojimo, o gali žvelgti giliau ir mėginti suvokti iš kur žmogus turėjo tiek stiprybės viską išgyventi ir po to dar viešai aprašyti!

Pirk jei nori sužinoti apie gyvenimą koncentracijos stovykloje iš pirmų lūpų ar tiesiog ironiško pasakojimo apie tikrus įvykius.

Nepirk jei manai, kad bus nemalonu klausyti apie klipatas, utėles, piktus vokiečius ir kitus baisius dalykus.

Dievų mišką rasi čia

Tinginio Manifestas

Danielius Goriunovas (Debesyla)

Tai yra trumpa knyga labai aiškiai ir nuosekliai išdėstanti tinginiavimo filosofiją ir kodėl šita filosofija neveda prie neproduktyvumo. Priešingai – veda prie produktyvumo, nes tingintis žmogus yra kūrybingas ir randa būdą kaip tą patį darbą nudirbti greičiau.

Pirk jei nori įkvėpimo gyventi paprasčiau ir mažiau save graužti dėl tingėjimo.

Nepirk jei nori daug ir išsamiai skaityti. Knyga trumpa ir glausta.

Tinginio manifestą rasi čia

Bet knyga labai graži ir maloni ir spalvinga ir estetiška… ak, visgi rekomenduoju pirkti popierinę!

Popierinį tinginio manifestą rasi čia

Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms

Deilas Karnegis

Tai saviugdos knyga apie bendravimą. Autorius mokina kaip reikia manipuliuoti žmonėmis, norint išpešti iš jų naudos sau, padaryti, kad jie norėtų prisidėti prie mūsų tikslų siekimo. Aišku, kai kurie patarimai padeda ir šiaip bendrauti.

Pirk jei nori susipažinti su bendravimo pradžiamoksliu ar pajungti žmones savo tikslams.

Nepirk jei nori įsigilinti į bendravimo niuansus labiau ar tiesiog mėgautis bendravimo procesu be jokių didelių tikslų siekimo.

Draugų ir įtakos rasi čia

Subtilus menas nekrušti sau (ir kitiems) proto*

Markas Mansonas

* Neskaičiau, bet turiu nuomonę.

Tai yra gyvenimo filosofijos knyga, kurią parašė vienas žymus nepraustaburnis gyvenimo filosofijos tinklaraštininkas, originalus angliškas knygos pavadinimas netgi turi žodį fuck. Būna žmonės diskutuoja – ar padeda jo nepraustaburniškumas perduoti žinutę, ar ne? Na, o žinutė paprasta – kaip į viską žiūrėti paprasčiau, gerokai paprasčiau ir nesiparinti. Perskaičiau nemažai jo straipsnių, tikiu, kad knyga toli nuo jų nenukryps.

Pirk jei nori kietos fucking filosofijos kaip gyvent normaliai ir be bullshit’o.

Nepirk jei grubi tiesmukiška kalba nemaloni.

Subtilų meną rasi čia

P.S. Bet visgi Marijos Žemėje šios knygos pavadinimo nedrįso išversti „Subtilus menas nep*st sau ir kitiems proto“. Nors taip turėtų būti!!! Kas vartoja žodį „krušti“???

Trigeriai. Kodėl nedarai to, ką žinai?

Maršalas Goldsmitas

Tai praktinė knyga siūlanti konkrečius metodus kaip pakeisti savo elgesį, nesileisti išmušamiems iš pusiausvyros ir elgtis taip, kaip iš tiesų norėtume elgtis. Knygos autorius yra elgesio keitimo konsultantas mokinęs visokius įmonių vadovus kaip jiems pažaboti konfliktiškumą, valdingumą, blaškymąsi, tapti malonesniais, geresnias ir organizuotesniais. Knygoje pateiktos idėjos lengvai integruojamos į kasdienybę ir pritaikytos spręsti netgi gana komplikuotus tarpasmeninių santykių klausimus.

Pirk jei iš tiesų nori keisti elgesį.

Nepirk jei labiau nori keisti mąstymą arba nesiruoši taikyti knygoje aprašomų metodų.

Trigerius rasi čia

Evangelija Pagal Matą

Matas

Nustebau radęs evangeliją audio formatu. Tai yra senovinė filosofinė knyga, aprašanti gyvenimo principus, kuriais siūlo vadovautis senovės filosofas Jėzus Kristus – turbūt įtakingiausias visų laikų pasaulio žmogus.

Pirk jei esi krikščionis ir norėtum evangelijos klausytis dažniau ar šiaip domiesi senovės filosofija.

Nepirk jei esi ateistas ir visa kas susiję su religija sukelia vėžį.

Evangeliją rasi čia

Meistras ir Margarita

Michailas Bulgakovas

Magiškas ir nuostabus pasakojimas apie meilę ir pašaukimą, visuomenės ydas ir daugelį kitų dalykų. Šmaikštūs dialogai, neįtikėtinai tikroviški personažai (kalbantis katinas, raganos ir pan.),  šiek tiek siurrealistinis pasakojimo stilius, kuomet veiksmas vienu metu vyksta senovės Judėjoje ir šiuolaikinėje (tarpukario) Maskvoje neleidžia patikėti, kad tikrai tikrai ši knyga buvo parašyta prie Stalino. Daugiasluoksnis pasakojimas kuris patiks literatūros gurmanams ir magiška istorija, kuri, turbūt, sužavės Hario Poterio fanus.

Pirk jei esi literatūros gurmanas.

Nepirk jei jauti alergiją magijai.

Meistrą ir Margaritą rasi čia

Srautas. Optimalių Išgyvenimų Psichologija

Mihaly Csikszentmihalyi (reik tarti maždaug Mihai Čiksentmihaiji)

Tai yra filosofinė-psichologinė knyga. Joje aprašomas išsamiais tyrimais paremtas atradimas, kad žmogus jaučiasi laimingiausias ir jam viskas sekasi geriausiai tada, kai jis yra srauto būsenoje, kuri yra visai ne mistinė, o visiškai natūrali, „kasdieniška“.  Ją pasiekti yra devynios galybės visiškai nemagiškų būdų ir mes toje būsenoje atsiduriame patys apie tai nė nesusimąstydami. Kaip patekti į tą srauto būseną sąmoningai? Kaip joje išbūti kuo ilgiau?

Tai yra viena iš 5 mano labiausiai rekomenduojamų knygų. (Tiesa, apžvalgoje ji pavadinta „Tėkmė“)

Pirk jei nori sužinoti kaip iš tikrųjų reikia gyventi.

Nepirk jei… hmm. Nežinau kam ji galėtų nepatikti.

Srautą rasi čia

Mąstyk ir būk turtingas

Napoleonas Hilas

Pavadinimas iš karto kvepia pigiais patarimais apie pinigus. Bet kai pradedi skaityti, knyga staiga pakvimpa ezoterika! Iš tiesų ši knyga yra tarsi visų šiuolaikinių knygų apie gyvenimą močiutė paliečianti pakankamai daug sričių ir skambanti truputį keistokai dėl savo senumo, nes išleista tarpukariu. Vis dėl to tai nė kiek nesumenkina vertingų ir tuomet dar nenuvalkiotų vakarietiško gyvenimo filosofijos idėjų.

Tai yra viena iš 5 mano labiausiai rekomenduojamų knygų (aprašyta čia).

Pirk jei nori sužinoti visų šiuolaikinių vakarietiškų sėkmės ir gyvenimo filosofijų esmę ir pagrindą.

Nepirk jei jauti alergiją šiuolaikinėms vakarietiškoms sėkmės filosofijoms. Arba jei žinai, kad knygoje daug išgalvotų įvykių pateikiami kaip tikri ir tai glumina.

Napoleoną Hilą rasi čia

Vienuolis, Kuris Pardavė „Ferrarį“

Robinas Šarma

Pagal geriausias marketingo rekomendacijas parašyta knyga – ten yra ir įtraukianti istorija (skambanti labai nenatūraliai ir dirbtinai) ir mnemoninis triukas padedantis paprastai įsidėmėti visą knygos turinį (Paslydęs samurajus ir deimantais nusagstytas kelias? Na tikrai, visgi ir po 5 metų prisimenu.) ir bandymas pasakojimą pademonstruoti kaip realų (gi buvo advokatas, kuris turėjo ferarį) ir bandymas sužadinti svajones, bei suteikti įkvėpimo įmaišant fantazijos elementų (o gi tas advokatas pardavė ferarį, tapo vienuoliu ir išvažiavo į stebuklingą Sivanos šalį, kur žmonės tobuli ir daro atsispaudimus viena ranka). Tu turėtum trokšti ją nusipirkti. Juk norime būti tobuli.

Šiaip geros ten idėjos, bet ta Sivana… Arba ta istorija patinka ir įkvepia arba nepatinka ir atrodo dirbtina.

Pirk jei pasakojimas apie tobulus ir gražius dalykus, pozityvius virsmus įkvepia.

Nepirk jei sunkiai pasiduodi pasakoms apie tobulus ir gražius dalykus.

Vienuolį rasi čia

Kaip apginti savo svajonę?

Valtininkas

Tai yra gyvenimo filosofijos knyga paaiškinanti kaip pačiam sau netrukdyti įgyvendinti savo svajones. Nebūčiau jos rašęs jei nemanyčiau, kad ji gali būti pati geriausia, išsamiausia ir reikalingiausia. Ją vieną perskaitai – ir daugiau nieko nebereikia žinoti!

Pirk jei patinka valtininko straipsniai.

Nepirk jei nepatinka valtininko straipsniai.

Svajonę rasi čia

/////////

Kartas nuo karto šį sąrašą papildysiu. Arba kai ką nors perskaitysiu, arba kai Audioteka ką nors išleis. Iki!